Czym charakteryzują się kraty zgrzewane pomostowe? 

Kraty zgrzewane, inaczej zwane również kratami spawanymi, to produkty wykonane ze stali, które charakteryzują się szerokim zastosowaniem na halach przemysłowych czy w magazynach, ale również możemy spotkać się z tym produktem w życiu codziennym. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje krat pomostowych, które różnią się sposobem powstania danego produktu. W poniższym artykule znajdziesz informację na temat tworzyw z jakich powstają kraty spawane, rodzajów krat pomostowych oraz dokładnego zastosowania. 

Kraty pomostowe – rodzaje 

Na rynku dostępne są aktualnie dwa rodzaje krat pomostowych:

  • Kraty zgrzewane – zbudowane są z tzw. płaskowników, które łączone są z prętami poprzecznymi podczas procesu automatycznego zgrzewania oporowego. Płaskowniki wykonane są ze stali i nie są one nacinane, tak jak to robione jest w procesie tworzenia krat wciskanych. Powstałe w ten sposób stalowe konstrukcje są niezwykle stabilne i wytrzymałe, a do tego odporne na duży ciężar. Zgrzewane kraty wykorzystywane są do stworzenia pomostów, mostów, kładek, podestów, balustrad, schodów, różnego rodzaju kratek zabezpieczających itp. 
  • Kraty wciskane – inaczej zwane kratami prasowanymi – tak jak w przypadku krat zgrzewanych, kraty wciskane zbudowane są ze stalowych płaskowników, jednak w tym przypadku zostają one w prawidłowy sposób nacięte. Nacięcia te umożliwiają wciśnięcie płaskowników poprzecznych w powstałe wolne miejsca, na skutek czego powstaje krata pomostowa. 

 

Kraty zgrzewane i kraty wciskane mogą być wykonane w różnych kształtach i rozmiarach, według potrzeb każdego klienta. Kraty pomostowe zazwyczaj wykonywane są ze stalowych materiałów, które są wyjątkowo lekkie, a równocześnie bardzo wytrzymałe. Cena stalowych elementów nie jest również specjalnie wysoka, co korzystnie wpływa na sprzedaż krat spawanych. Dodatkowo, pokrycie stalowych krat odpowiednim materiałem sprawia, że mogą one być wykorzystane zarówno wewnątrz pomieszczeń przemysłowych jak i na zewnątrz, ponieważ ocynkowanie ogniowo krat uodparnia je na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy mróz. Wykorzystanie metody ocynkowania ogniowego jest formą gwarancji, że kupiony przez klienta produkt jest wytrzymały i trwały. Szacuje się, że ocynkowanie sprawia, że kraty nie wymagają ponownej konserwacji nawet przez pięćdziesiąt lat! 

Kraty pomostowe – produkty stworzone z materiałów wysokiej jakości 

Kraty pomostowe (zarówno kraty zgrzewane, jak i wciskane) to produkty, które każdego dnia muszą wytrzymać wiele trudności jak np. utrzymanie dużych ciężarów czy działanie warunków atmosferycznych. Warto więc, przed zakupem, upewnić się, że wybrane przez nas produkty stworzone zostały z materiałów wysokiej jakości. W tym przypadku skorzystaj z doświadczonej i sprawdzonej przez setki zadowolonych klientów firmy takiej jak firma Dumat.pl. Pomimo wieloletniego doświadczenia firma ta żyje zgodnie z biegiem czasu i podczas produkcji krat pomostowych wykorzystuje nowe technologie, które pozwalają na stworzenie produktów niezwykle trwałych i wytrzymałych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Dumat: https://www.dumat.pl/kraty-pomostowe-zgrzewane