Jak urządzić mieszkanie? Praktyczne porady

Decydując się na urządzenie nowo zakupionego mieszkania lub mieszkania po remoncie należy przede wszystkim przestrzegać kilku zasad aranżacyjnych – wiąże się to z estetyką. Należy także pamiętać o tym, aby meble ułożone były w sposób funkcjonalny.

Aby więc aranżacja mieszkania, ułożenie mebli i dodatków spełniało wszelkie walory dekoracyjne – estetyczne powinniśmy ściśle trzymać się określonego stylu aranżacyjnego. Najpopularniejsze są dziś aranżacje w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, loftowym, skandynawskim oraz prowansalskim. W naszym krótkim poradniku podpowiadamy jak urządzić mieszkanie w każdym z wymienionych stylów.

Jak urządzić mieszkanie w stylu tradycyjnym?

Mieszkanie w stylu tradycyjnym to meble w klasycznych formach, często nawiązujące do rozwiązań historycznych. Sprawdzają się więc meble drewniane: duże szafy, obszerne stoły i krzesła, które mogą mieć różne odcienie brązu. Ważne jednak, aby te odcienie były utrzymane w jednolitej kolorystyce. W takiej aranżacji sprawdzi się też tradycyjna meblościanka. Wśród dodatków doskonale zaprezentują się zasłony, czy obrusy w kolorach bordowym lub ciemnozielonym. W tradycyjnej aranżacji salonu świetnie wyglądać będą stylowe, zdobione abażury.

Mieszkanie w stylu nowoczesnym

Aranżacje w stylu nowoczesnym to przede wszystkim minimalizm, prostota kształtów – geometria odgrywa tu znaczącą rolę. Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym? Postaw na meble drewniane najlepiej w kolorze czarnym, białym lub w różnych odcieniach szarości. W salonie doskonale zaprezentują się więc drewniane szafy, a także stoły we wspomnianej kolorystyce. W sypialni postaw na duże łóżko i drewnianą komodę. Do pokoju dziecięcego: meblościanka, łóżko i biurko drewniane – możesz postawić na jaskrawą kolorystykę. Natomiast na przedpokój sprawdzi się duża szara szafa drewniana.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Styl loftowy – bardzo modny w ostatnim czasie – to połączenie stylu tradycyjnego z nowoczesnym – mamy się poczuć jak starej fabryce. Doskonale sprawdzą się proste drewniane meble (szafy, biurka, meblościanki, stoły) na tle surowych fabrycznych rur, innych elementów metalowych. Wszystko znakomicie uzupełnią płytki kamienne, ceramiczne lub klinkier.

Jak urządzić mieszkanie? Meble w stylu skandynawskim

Odrębny styl stanowią meble skandynawskie. Taka aranżacja rodem z północy Europy to kolory jasnego drewna, połączone z bielą. Wszystko w prostych, minimalistycznych kształtach. Meble szwedzkie to funkcjonalność połączona z estetyką. W takim stylu można urządzić całe mieszkanie: salon, pokoje, przedpokój, kuchnię i łazienkę.

Urządzamy mieszkanie w stylu prowansalskim

Swoje mieszkanie możemy również urządzić w stylu prowansalskim. Meble drewniane w takim stylu pełne są bogato zdobionych, misternych detali. Dominują kolor biały, jasne odcienie drewna oraz fiolet, błękit i zieleń. To wszystko sprawia, że w naszym mieszkaniu możemy poczuć się jak na francuskiej wsi w regionie Prowansja. Znakomitymi dodatkami do mebli drewnianych są kwiaty i motywy roślinne.

Propozycje mebli do mieszkania znajdziesz na stronie polanomeble.pl